آموزش نقاشی ماشین کاملا حرفه ای دوره صفر تا صد نقاشی خودرو | mehrariya

آموزش نقاشی ماشین کاملا حرفه ای دوره صفر تا صد نقاشی خودرو | mehrariya

اولین و مهم‌ترین مرحله موجود در رابطه با نقاشی ماشین، تهیه کردن کلیه ابزارهای ضروری و خاصی است که برای این کار به آن‌ها نیاز نقاش خودرو تهران خواهیم داشت. از جمله این موارد باید به گزینه‌هایی همچون چسب کاغذی، کاردک، رنگ متناسب با رنگ خودرو و همچنین ماسک تنفسی اشاره کرد. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود به نقاشی ماشین نیاز پیدا کنیم. مواردی همچون از بین رفتن خودرو به مرور زمان و یا به علت تصادف از جمله مهم‌ترین گزینه‌های مربوط به این موضوع محسوب می‌شوند. شناخت کلی تمامی مراحل نقاشی یک خودرو به شما کمک می‌‌کند تا درک بهتری از این روند پیدا کنید.

  • پس از آن نیم دایره را با خط خمیده دیگری به سپر جلویی ماشین متصل کنید.
  • اگر می‌خواهید نقاشی ماشین ساده واقعی‌تر به نظر برسد، باید دو نیم‌دایره روی هر تایر بکشید.
  • برای یادگیری نقاشی خودرو می توانید به عنوان کارآموز در تعمیرگاه نقاشی خودرو فعالیت کنید و روش دیگر، فراگیری این حرفه با گذراندن دوره نقاشی خودرو در آموزشگاه معتبر است.
  • برای کشیدن این نقاشی به مهارت یا تجهیزات بالایی نیاز ندارید؛ برای شروع ابتدا کاغذ سفید، پاک‌کن، خط‌کش، مداد شمعی یا مدادرنگی تهیه کنید.

راستی تا یادمان نرفته باید بگوییم، آموزش نقاشی خفاش هم می‌تواند برای کودک‌تان جالب باشد و از کشیدن این نقاشی به شوق آید. در این مرحله از کشیدن نقاشی ماشین آسان باید یک نیم‌دایره (مانند تصویر) بکشید که نمایان‌گر بدنه ماشین باشد. نیم دایره را از سپر عقبی ماشین شروع کنید و تا نیمه چرخ جلویی ادامه دهید. پس از آن نیم دایره را با خط خمیده دیگری به سپر جلویی ماشین متصل کنید.

مقالات مرتبط با دوره

معمولا برای بدنه از سه لایه رنگ استفاده می‌شود تا هم مقاوم باشد و هم تمام سطح خودرو از رنگ پوشیده شود. ماشین از اسباب بازی های مرسوم پسرانه است هر چند برخی دختران نیز به ماشین علاقه مندند بنابراین این علاقه حتی در نقاشی های کودکان نیز وارد می شود و دوست دارند انواع اتومبیل را بکشند. اما ما توصیه می کنیم که کار خود را زمانی آغاز کنید که کاملاً به نقاشی خودرو مسلط باشید و مشتری را از خود راضی نگه دارید زیرا اعتبار و یک سابقه‌ای خوب در بازار می تواند به صورت خودکار مانند کت جادویی برای شما درآمد زا باشد. اگر خطوط اضافی از نقاشی به‌جا مانده، آن‌ها را با حوصله پاک کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش نقاشی خودرو

این آموزشگاه با به کارگیری اساتید با تجربه و متخصص بر این هدف است که مفاهیم برق و الکترونیک را به صورت کاملا عملی و پروژه محور به کارآموزان علاقه مند انتقال داده و آن ها را برای ورود به بازار کار آماده و تربیت نماید. البته ممکن است در چند ماه اول حین ورود به بازار کار، درآمد بالایی نداشته باشید اما با کمی حوصله و افزایش مهارت‌ها و تجربه می‌توانید در کمتر از 6 ماه به درآمد بسیاری عالی در این شغل دست پیدا کنید. در حال حاضر نقاشان حرفه‌‌ای خودرو به طور میانگین درآمدی بین 10 تا 20 میلیون تومان در ماه کسب می‌کنند.

مرحله سوم (زیرسازی)

برای اینکه رنگ آمیزی یا نقاشی بدنه خودرو به خوبی انجام شود و بعد از انجام کار نهایی، قسمت رنگ شده تمیز باشد، شرایطی وجود دارد که به اختصار و مفید به آنها اشاره می کنیم. در این دوره کاراموزان به طور خاص تجربیاتی (بصورت 100%عملی) را کسب می کنند که پس از اتمام دوره می توانند به عنوان نقاش خودرو وارد بازار کار این حرفه شوند. این دوره از زیر شاخه های رشته اتومکانیک خودرو می باشد و کارآموزان پس از پایان دوره جهت اخذ مدرک فنی و حرفه ای می توانند با آموزشگاه هماهنگی لازم را بعمل آورند. با انواع بتونه های سنگی، فوری و روغنی آَنا می شوید و یادمیگیرید با استفاده از ابزار بتونه کاری بدنه خودرو را بتونه کاری کرده و سپس قسمت های بتونه خورده را آماده سازی کنید.

توسط مریم مجیدی نژاد

مریم مجیدی نژاد