اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران شبکه اطلاع رسانی طلا،جواهر،نقره و سکه | hsaatchi

همچنین درهم امارات (حواله) بدون تغییر نسبت به ۲ روز پیش، ۱۱,۳۵۸ (یازده هزار و سیصد و پنجاه و هشت ) تومان معامله شد. پوند امروز با افزایش ۰.۶۶ درصدی، از ۵۱,۸۴۳ (پنجاه و یک هزار و هشتصد و چهل و سه ) تومان به ۵۲,۱۹۰ (پنجاه و دو هزار و یکصد و نود ) تومان رسید. مدتهاست که طلا نتوانسته است رشد قابل توجهی را تجربه کند. روند آهسته، پیوسته و نزولی این فلز گرانبها، باعث ایجاد تنش در بازار ها و سر درگمی میان معامله گران شده است. کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری گشتنی نیوز می‌باشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است. تمامی حقوق برای شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا محفوظ است.

تداوم روزهای خوب طلا؛ کف‌سازی روی مرز ۲هزار دلاری!

قیمت سکه طرح جدید امروز 316,000,000 ریال بود که نسبت به دیروز 1,000,000 ریال افزایش قیمت داشت. بر اساس همین گزارش قیمت نیم سکه نیز به 189,000,000 ریال ، ربع سکه به 117,000,000 ریال و سکه گرمی نیز به 68,000,000 ریال رسید. قیمت طلا برای امروز اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۲۰۱۲ دلار به فروش می‌رسید. گفتنی است، قیمت امروز مثقال طلا به ۱۱ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسیده است. در ایران معمولاً از عیار ۱۸ استفاده می‌شود و عیارهای ۲۰ و ۲۲ هم به رسمیت شناخته می‌شوند اما تولید طلا با عیار پایین‌تر از ۱۸ فقط برای صادرات مجاز است و عرضه آن در بازار داخل ممنوع است.

اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا،جواهر،نقره و سکه تهران شبکه اطلاع رسانی طلا،جواهر،نقره و سکه | hsaatchi واحد اونس برای فلزات گران قیمتی مانند طلا ، نقره، پلاتین، رودیم و پالادیم نیز استفاده می‌شود. واحد اونس که برای طلا در معاملات استفاده می‌شود؛ معادل ۳۱.۹۲۹۶ گرم است. هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم) در بازار جهانی امروز نسبت به قیمت روز قبل افزایش ۶۱ صدم درصدی داشت و حدود فروشگاه جواهرات ۲۰۲۶ دلار بود.

درگیری شدید پیکه و شکیرا/تماسی که همه چیز را تغییر داد!

نرخ اسکناس و حواله دلار و درهم در معاملات امروز مرکز مبادله ارز و طلای ایران ثابت ماند در حالیکه نرخ یورو افزایشی شد. از بین محصولات بهمن موتور تنها دو خودرو وانت کارا تک کابین و وانت کارا دو کابین به ترتیب ۶ و ۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشتند. بنابراین النگو و انگشتر و گوشواره ای که در ویترین طلافروشی های ایران می بینید با همین عیار سنجیده می شود. فاکتورهای خرید طلا شما نیز بر مبنای عیار 750 یا همان 18 عیار محاسبه می شود. البته به انگلیسی 18k می‌نویسند و حرف k مخفف karat به معنی عیار است.

  • به غیر از یک مورد استثنا (خاتمی) به نظر می‌رسد که دور دوم ریاست‌جمهوری‌ها شاهد جهش قیمت طلا و سکه هستیم.
  • اما در شرایط عادی این اختلاف (بین ۵ تا ۱۰ درصد) زیاد نیست.
  • استفاده از بخش نرخ طلا و سکه تنها با ذکر منبع به صورت بلامانع است.
  • برای مثال در نزدیکی عید نوروز شاهد افزایش قیمت طلا هستیم.

توسط مریم مجیدی نژاد

مریم مجیدی نژاد