صفر تا 100خط تولید شیر پاستوریزه پاستوریزاسیون شیر علم فود | کسری ساران

اصول و مبانی خط تولید شیر پاستوریزه بر اساس تعرفه سازمان بهداشت استفاده از سیستم پلیت می باشد زیرا غلظت این نوع سیال پایین تر بوده و در صورت استفاده از شیر کم چرب سرعت عملیات پاستوریزه بالاتر می رود . والویتالیا با بیش از 100 سال تجربه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیرآلات صنعتی در جهان است. دفتر مرکزی آنها در ادمونتون، آلبرتا، کانادا و تجهیزات تولیدی برای صنایع انرژی، دریایی و عمرانی قرار دارد. Valvitalia دارای مجموعه ای باورنکردنی از محصولات، از جمله دریچه ها، محرک ها، اتصالات، فلنج ها، اتصالات جداسازی و سیستم های اندازه گیری، فیلتراسیون و اطفاء حریق است. تیم مدیریت متخصص آنها متعهد به ارائه بهترین محصولات و خدمات ممکن است. JC Valves یک شرکت چند ملیتی است که در تولید شیرآلات صنعتی تخصص دارد.

کولینگ تاور خط تولید شیر پاستوریزه 500 لیتری

در این مرحله باید شیر، خنک و دور از هوا نگهداری شده و از تکان خوردن شدید شیر فلکه صنعتی قیمت شیر جلوگیری شود. مبدل های حرارتی جهت تبادل گرما مابین مایع داغ و شیر بدون تماس مستقیم در خط تولید شیر پاستوریزه به کار می رود. برای ورود به پاستوریزاتور بایستی دمای شیر تا ۷۵ درجه سانتی گراد افزایش یابد که این کار با انتقال از صفحات مستطیلی موجدار یا لوله های مبدل و تماس غیر مستقیم با بخار یا آب گرم، انجام می شود. این شرکت از سال 1842 اقدام به طراحی و تولید شیرها برای کاربردهای صنعتی کرده است.

  • پس از افزودن مایعات گوناگون همچون شیر، خامه، UF retentate و … به تانک اختلاط، افزودنی­‌های جامد نیز به محصول افزوده شده و با کمک همزن­‌های تانک، عمل اختلاط صورت می‌گیرد.
  • محصول هموژن شده پس از خروج از هموژنایزر مجددا وارد پاستورایزر می­‌شود و پس از رسیدن به دمای 90 الی 95 درجه سانتی­‌گراد وارد هلدر 5 دقیقه می‌­شود.
  • تا زمان انتقال شیر به ماشین های حمل و توزیع شیر پاستوریزه ، محصول در سردخانه نگهداری و در طی انتقال نیز این زنجیره سرما رعایت می شود .
  • پایگاه تخصصی صنایع غذایی آی فودز با هدف معرفی و ارائه انواع محصولات و خدمات تخصصی در حوزه صنایع غذایی راه اندازی گردید.
  • وبلاگ آموزنده ما را در مورد سوپاپ های چرخشی کاوش کنید، جایی که به تعاریف، انواع، اصول کار و ویژگی های کلیدی آنها می پردازیم.

AKO جایگاه پیشرو را در سراسر اروپا برای تولید و عرضه شیرهای صنعتی Pinch برای استفاده در مجموعه ای از برنامه ها حفظ می کند. برای آببند کردن و جلوگیری از ورود گرد و غبار به شیر از پکینگ مابین استم و درپوش استفاده می شود. گسکت های آب بندی در قسمت های دیگر مانند بین درپوش و بدنه و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. تریم به مجموعه ای از قطعات گفته می شود که در آببند کردن ولو تاثیر مستقیم دارند.

انواع مخازن استیل

کارخانجات شیر دارای بخش مخصوصی برای دریافت شیر از دامداری ها هستند که در اصطلاح سکوی دریافت نامیده میشود. در این بخش مقدار شیر بر حسب حجم یا وزن آن اندازه گیری شده و ثبت میشود. شیر هایی که از دام های بیمار به دست آمده اند، حاوی آنتی بیوتیک و رسوب هستند که نباید توسط کارخانه پذیرفته شوند. وجود مقادیر بسیار کم آنتی بیوتیک در شیر می تواند برای تولید فراورده های تخمیری آن مثل ماست و پنیر نامناسب باشد.

شیر به چه روش هایی پاستریزه می شود؟

صفر تا 100خط تولید شیر پاستوریزه پاستوریزاسیون شیر علم فود | کسری ساران

این شرکت از سال 2016 بخشی از Schlumberger شده است و آن را قادر می سازد تا محصولات و سیستم های پیشرفته ای را برای صنعت نفت و گاز ارائه دهد. شبکه فروش و تولید جهانی آن را قادر می سازد تا فناوری های پیشرفته را به مشتریان در سراسر قاره آمریکا ارائه دهد. این شرکت دارای یک تیم اختصاصی از کارشناسان صنعت و یک شبکه توزیع جهانی است. آنها منبع اصلی برای شیرآلات صنعتی هستند و مهندسان آنها در کاربردهای خاص آنها مهارت دارند. انجام آزمایشات بر روی شیر برای ورود شیر به کارخانه مهم است زیرا هم بر اساس آن پول به دامدار پرداخت میشود و هم در صورت تایید کیفیت آن،میتواند به خط تولید شیر پاستوریزه وارد شود. حداقل و حداکثر قیمت شیرآلات صنعتی در بازار با توجه به نوع برند، کیفیت، نوع شیر، شرایط بازار متفاوت است.

توسط مریم مجیدی نژاد

مریم مجیدی نژاد