طرز تهیه بهترین شیرینی های عید نوروز شیرینی عید نوروز

انتخاب کسی که بهترین کوک‌سیستر را درست می‌کند، عملا غیرممکن است؛ اما یک چیز حتمی است و آن اینکه باید این پیراشکی بافته‌شده آغشته به شهد را امتحان کنید. این شیرینی طعمی عالی داشته و با آرد سمولینا تهیه می شود. کره آب شده ای که روی لایه های خمیر فیلو ریخته می شود، طعمی سحرانگیز به شوبیت بخشیده و پودینگ شیر و مغز گردو در میان برش های آن، عالی به نظر می رسد. تزئین نهایی این شیرینی نیز شهد شیرین و پسته خلال یا خرد شده است که باعث می شود هرگز طعم آن را فراموش نکنید.

بهترین شیرینی فروشی تهران نی نی سایت

برای تهیه این کلوچه ترد به یک کاتر مخصوص بیسکویت نیاز است که روی آن طرح می‌اندازد. دستورهای مختلفی برای تهیه تارت کوئه وجود دارد که هر خانواده سبک خاص خود را انتخاب می‌کند. یکی از این شیرینی‌ها را به عشق خود هدیه دهید و برای او آرزوی سعادت و موفقیت کنید. هیچ‌یک از جشن‌های سنگاپور بدون وجود یک سینی «تارت کوئه» یا همان تارت آناناس تکمیل نمی‌شود. این شیرینی در نتیجه مازاد آناناس در مالزی و سنگاپور و تاثیر فرهنگ پراناکان‌ شکل گرفت.

طرز تهیه بهترین شیرینی های عید نوروز شیرینی عید نوروز

این شیرینی در تمامی قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌ها موجود است و افراد زیادی به خرید آن می‌پردازند. شیرینی مشهدی شباهت زیادی به شیرینی آلمانی دارد و برخی افراد این دو را با هم یکی می‌دانند. شیرینی خانگی خاتون با سه دهه فعالیت از بهترین و باکیفیت ترین مواد استفاده کرده و شیرینی‌ها و کیک‌هایی با طعم بی‌نظیر عرضه می‌کند.

  • در این قنادی می توانید با تنوع زیاد محصولات یک انتخاب خوب و دلچسب داشته باشید و به تازگی مواد اولیه و خوش طعم بودن محصولات اطمینان کامل داشته باشید و با خیال راحت خرید خود مجله شیرینی و شکلات شیرینی تا را انجام دهید.
  • این شیرینی شکلاتی خوشمزه را باید در جای خنک نگهداری کنید.
  • پس از گذشت دودساعت قالب را از یخچال خارج کرده و مواد را به شکل دلخواه برش بزنید.
روغن جامد را کمی با همزن دستی بزنید تا باز شود و بعد آردها را یکی یکی اضافه کنید و حدود ده دقیقه بـه همزدن ادامه دهید تا مایه کرم رنگ و چسبنده‌اي حاصل شود. در صورتی کـه بخواهید این شیرینی را برای نوروز تهیه کنید باید مقادیر با نسبت بـه نیازتان با همین تناسب افزایش دهید. حالا آرد برنج را خوب الک کنید و ان را کم‌کم بـه مخلوط اضافه کنید. اگر در حین کار مواد رویه سرد شد و کار با ان سخت گردید، کمی بر روی بخار آب قرار دهید تا گرم شده و کار با ان آسان تر گردد. خمیر را در مقادیر کم از یخچال خارج نمایید و سریع کاتر بزنید زیرا خمیر زمانی کـه گرم می شود کار کردن با ان سخت می شود. در صورتی کـه خمیر گرم شد مجددا در یخچال بگذارید تا خنک شود.

چند نکته مهم در پخت شیرینی کرکی

مواد رومال را مخلوط کرده و با برس روی شیرینی‌ها بمالید. برای تهیه این شیرینی ابتدا باید تخم مرغ رابا چنگال هم بزنید تا از لختگی دربیاید. پودر قند و عسل را بـه تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوطی یکنواخت حاصل شود. این قنادی قدمتی حدود 90 ساله دارد که توسط یک فرد اوکراینی تاسیس شده است. عاملی که شکلات و شیرینی سرای مینیون را منحصر به فرد می کند، ثبت نمودن این قنادی در میراث ملی ایران می باشد که در سال 1399 این ویژگی رخ داد.

توسط مریم مجیدی نژاد

مریم مجیدی نژاد